בחירת חברת כוח אדם לעובד זר סיעודי

כל מה שצריך לדעת לפני שמחליטים על חברה

בישראל קיימות 2 סוגים של חברות כוח אדם סיעודי:

  • חברות אשר מספקות שירותי השמה למטפלים ישראלים ושירותי סיעוד לזכאי חוק הסיעוד.
  • לשכות פרטיות” אשר עוסקות בנושא של העסקת עובדים זרים. יש בארץ כמאה חברות כאלה, ובמאמר נראה איך לבחור את המתאימה לכם וליקירכם.

תמיד מומלץ לערוך סקר שוק והשוואה בין החברות השונות כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר.הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כשבוחרים חברת סיעוד.:


מחירים ועמלות

המחירים מעודכנים נכון לכתיבת שורות אלו ומהווים הערכה בלבד.

א. שכר ממוצע של עובד זר בישראל נע בין 5000 ל5500 ש”ח נטו. במידה והוא עובד גם בשבתות וחגים השכר יכול להגיע גם ל6500 – 7000 ש”ח בחודש. כדאי גם לזכור את התנאים הסוציאלים – כ25% על דמי חופשה, הבראה, מחלה, גמל ופיצויים.

ב. העמלה שהחברה רשאית לגבות עבור הבאת עובד זר היא עד 2000 ש”ח כולל מע”מ. אצל חלק גדול מהחברות, וזה משהו שמומלץ לברר עם החברה שאתם שוקלים לקחת, המחיר כולל אחריות של 12 חודשים למקרה שהמשפחה לא מרוצה מהעובד או שהוא בורח. במקרה כזה החברה מתחייבת לספק עובד אחר ללא עמלה.

ג. החברה גובה גם דמי התקשרות חודשיים של עד 70 ש”ח על ליווי ומעקב מקצועי, ואף עזרה במקרה הצורך.

ד. ביטוח הרפואי לעובד הזר, אשר חובה לרכוש, אפשר לרכוש אותו דרך החברה או באופן פרטי, והמחיר הממוצע הוא כ2 דולר ליום.

ה.היתר להעסקת עובד זר בענף הסיעוד – 300 ש”ח.

ו.אגרת מבחן הערכת תלות למעסיק סיעודי – 290 ש”ח.

ז.חידוש הויזה שעומדת לפוג – 175ש”ח.

מאגר עובדים זרים

קיימות חברות אשר רק עושות את התיווך וההשמה, ויש חברות אשר מנהלות מאגר עובדים זרים בישראל אשר נמצאים כרגע בין עבודות ולכן זמינים מיידית במקרה שהעובד הזר שבחרתם חולה או שקרה מקרה חירום. לחברות אשר לא מנהלות מאגר כזה יהיה קשה יותר לתת מענה במקרה חירום ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון.

האם מדובר בחברת כוח אדם בלבד או בחברת סיעוד שגם מספקת כוח אדם?

כדי לממש את זכויות חוק הסיעוד עם עובד זר, לא מספיק לפנות לחברת כוח אדם, אלא צריך גם לפנות לחברת סיעוד אשר מוכרת על ידי ביטוח לאומי למתן שירות באמצעות חוק סיעוד.

כדאי לבדוק האם החברה שאתם שוקלים לעבוד איתה מוכרת על ידי ביטוח לאומי או עובדת בשת”פ עם חברה כזאת על מנת שתוכלו לממש את זכויותכם.

בהתאם לרמת הזכאות שלכם, חוק הסיעוד יכול לממן לכם בין 1408 ל5326 ש”ח.

רשיון

חברות אשר אין להן רשיון גובות פחות תשלום על הבאה ותיווך של עובדים זרים, אך מומלץ מאוד להיזהר ולא לנסות לחסוך כסף על זה. בהרבה מקרים בעבודה עם חברות אשר לא מורשות לכך, אתם עלולים להיתקל בעיכובים, קשיים ביוקרטים, עובדים עם פחות הסמכה לטיפול איכותי ואפילו אחוזי בריחה גבוהים יותר.

כדאי לוודא שלחברה שבחרתם לעבוד איתה יש רשיון כדי להגדיל את הסיכוי לעסקה טובה.mood_bad
  • אין תגובות עדיין.
  • שאלות בנושא? מוזמנים להגיב ונשמח לתת מענה